Çipura Çenesinden Anahtarlık

Bir mangal sonrasında kalan çipura kafalarını ilk gördüğümde incelemeye başladım :) Kafayı parçalayarak çipuraların çenelerine ulaştım ve birden "ben bunlarla birşey yaparım" diye düşündüm ve buram buram balık kokan bu çeneleri eve getirdim. Üstündeki et tabakasından kurtulmam gerekiyordu. 2-3 gün kurumaya bıraktım. Fakat ayrıştırmak kolay olmadı. Bunun üzerine suda parçalanması için su ve çamaşır suyu karışımına bıraktım. Yöntem güzeldi işe yaradı fakat bu seferde kemikler hassaslaştı ve dişler çeneden çıkmaya başladı.(bu yüzden tavsiye ettiğim bir yöntem olmayacak, çamaşır suyu kullanmayın!)
Bütün temizleme işlemlerinin ardından sıra çenelerin cilalanıp sağlamlaştırılması işine geldi. Cila için japon yapıştırıcı kullandım. Çenelerdeki delikleri pamukla doldurup japon yapıştırıcıyla sertleştirdim. Kullandığım yapıştırıcı dişlerin çeneye sağlam yapışmasını sağladı. 

Sertleştirme ve cilalamanın ardından kemiklere ipleri bağlayabileceğim küçük metaller taktım. Bunun için kemiklerde uygun yerlere delikler açtım ya da uygun yerlerdeki doğal delikleri kullandım. 

Örgü kısmında görünce tahmin etmiş olma ihtimaliniz yüksek olan tesbih ipi kullandım. Örgüleri ilk okulda iş eğitimi dersinde öğrendiğim makrome tarzında yaptım. Nasıl yapıldığını merak ederseniz google amcaya sormanızda fayda var :) 

Her türlü örgü, burgu, delgi, bağgı .. vs işlemden sonra anahtarlarımı da takıp kullanmaya başladım. Değişimi ilk dershane arkadaşlarım fark etti :)

Yorumlar

  1. iğrenç olmuşlar

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim sevgili kardeşim :D Bazı kişiler bu şekilde düşünüyor :D Gayet haklısın

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kılıç çizimleri

Beyin çizimi

Ortaçağ silahları