Klavuz çizgiler kullanalım

to English

Klavuz çizgileri kullanarak bir adet çocuk çizelim.Önce hayali bir karakter kafamızda oluşturmalıyız. Bu karakterin genel hatlarını verebileceğimiz klavuz çizgiler çizelim. Örneğin kafa ve bacaklarda klavuz çizgileri kullanalım. Daha sonra bu klavuz çizgiler üzerine belirli dış hatları oluşturalım. Kafa kollar ve bacaklar olacak şekilde. Bundan sonra içerisindeki gözler ağız burun vs dolduralım. Bu şekilde bir çizim daha yapalım.


Bu sefer kötü kedi şerafettinimsi bir kedi çizelim. Önce klavuz olarak iki tane iç içe daire çiziyoruz. Daha sonra bu daireler üzerine kedimizin dış hatlarını çizelim. Burada bacaklar içinde çizgiler kullanılabilir lakin bacaklar kısa olduğundan ihtiyaç duyulmayabilir. Daha sonra kulaklar, gözler, ağız vs iç hatları doldurulur. Eğer düzgün bir kuyruk yapmak isterseniz bir adet kıvrımlı çizgi yapıp aynı şekilde kuyruğun kalınlığına göre başka bir çizgiyi hemen altına da üstüne çizip birleştirin.
Şerafettinimizi bitirmiş olduk.


Avatar animesini bilmeyenimiz yoktur heralde oradaki karakterin çakma halini yapalım. Taktik artık öğrendiğimiz gibi. Klavuz çizgiler. Kolay gelsin.

Etrafınızda gördüğünüz canlı veya şekilleri geometrik şekillere benzeterek sizde klavuz çizgilerden yararlanıp güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kılıç çizimleri

Beyin çizimi

Ortaçağ silahları